JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Drzewo I Liceum

 6 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie zasadziło swoje drzewo w ramach Euro Eco Festival 2015. Powszechne sadzenie drzew miało miejsce przy oczyszczalni ścieków w Złotowie. Złotowianie w ciągu 17 minut posadzili 150 drzew. Po raz pierwszy od wielu lat każdy mieszkaniec mógł posadzić swoje drzewo, dotąd przywilej ten dotyczył tylko wyznaczonych „złotowskich dygnitarzy”.  Skorzystaliśmy zatem z okazji i zrobiliśmy coś dla ekologii i historii naszej Szkoły.

Red. I LO
Fot. Wanda Bihun

Stworzyli naszą licealną WSIORYBĘ

   
Na złotowskim Dniu Sztuki, odbywającym się w ramach Euro Eco Festivalu 2015, nasi licealiści pod opieką nauczycielki języka niemieckiego, Pani Alicji Heimann, z wielkim zaangażowaniem namalowali wsiorybę.  Warto dodać, że projekt jest zgodny z identyfikacją wizualną naszej Szkoły. Autorami wsioryby są: Milena Czeszejko, Marta Heimann i Jan Schuda.

I LO

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie oraz Klaudia Skotarczak

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 - relacja

26 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, którą uświetniła obecność Starosty Powiatu Złotowskiego p. Ryszarda Goławskiego. Wśród zaproszonych gości był również Przewodniczący Rady Rodziców p. Piotr Witecki, który w swoim krótkim przemówieniu zawarł istotę procesu nauczania, porównując uczniów i nauczycieli do załogi statku. Nasz kilkumiesięczny rejs kończy się, a zważywszy na liczbę uczniów wyróżnionych podczas ceremonii za osiągnięcie wysokich wyników w nauce tegoroczną podróż można zaliczyć do udanych. I choć, jak podkreśliła klasa II C, która ze wzruszeniem żegnała p. dr Danutę Kitowską, koniec roku szkolnego jest czasem podsumowań i rozstań, to przecież podróż trwa. Występ artystyczny, przygotowany przez uczennice klasy II B, wzywał do podjęcia wysiłku dążenia do realizacji zamierzeń i celów: w lipcu i sierpniu niech będą to udane wakacje, a we wrześniu jak najlepsze wyniki w nauce. Serdeczne podziękowania należą się Alinie Pałuczak i Dominikowi Cierniakowi, którzy poprowadzili uroczystość zakończenia roku szkolnego, przygotowaną przez p. Emilię Kozłowską i p. Jacka Kaczmarka. 

tekst: Justyna Cierpiszewska - nauczycielka j. polskiego
fot. Karol Potapowicz

Stypenia dla najlepszych absolwentów

W Starostwie Powiatowym w Złotowie odbyło się coroczne wręczenie Stypendiów Starosty dla najzdolniejszych tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. W tym roku z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowe nagrody te otrzymały aż trzy osoby: Marta Lupa (średnia ocen: 5,18), Agata Chwarścianek i Ligia Gracz-Klata (średnie ocen: 5,0). Gratulujemy naszym Absolwentkom i ich Rodzicom, życzymy im powodzenia, rozwoju osobistego i dalszych sukcesów.

Red. I LO
Fot. Karol Potapowicz

Ryneczek Marii - relacja

Ryneczek Marii, który odbył się 23 czerwca 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie był pomysłem na wzór francuskich brocante. Cieszył się on dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawiających, jak i odwiedzających. Można było nabyć cenne i piękne przedmioty, m.in. biżuterię,  książki, płyty, akcesoria sportowe, zabawki, ubrania, rękodzieło, ceramikę itp. Nie zabrakło kawy, herbaty i domowego ciasta. Miła atmosfera, ryneczkowy gwar, sprzyjał rozmowom i snuciu kolejnych planów na pozyskanie środków na leczenie Wojtka Wiese, ucznia złotowskiego Ogólniaka chorego na nowotwór – chłoniaka Hodgkina.  Dzięki pani Joannie Brożek pojawiła się możliwość zorganizowania punktu wakacyjnego Ryneczku Marii w boksie w Hali Targowej w Złotowie. Obecnie poszukujemy wolontariuszy, którzy mogliby go obsługiwać w czasie wakacji w dni targowe w godzinach od 9:00 do 12:30. Cały asortyment będzie tam dostępny za dobrowolną opłatą składaną w ramach zbiórki publicznej Fundacji Złotowianka na rzecz Wojtka Wiese. Przypominamy też, że cały czas w Liceum zbieramy nakrętki. Większą ilość nakrętek oraz plastikowe skrzynki można zawozić bezpośrednio do Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Tiger sp. J. Marek Drobkiewicz i spółka przy ul. Brzozowej 7 w Złotowie z zaznaczeniem „zbiórka dla Wojtka Wiese”. Przedsiębiorstwo Tiger przekazuje dochód ze skupu wymienionych surowców na leczenie Wojtka. Podczas Ryneczku Marii 23 czerwca 2015 r. w I LO zebrano 4368,24 zł i 10 euro.  Zbiórka publiczna była prowadzona przez Fundację Złotowianka.  Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i wolontariuszom. Szczególne podziękowania dla głównych organizatorów Ryneczku Marii – p. Alicji Heimann, i p. Danuty Kitowskiej oraz uczniów z  klasy 2 b. Zdjęcia w galerii.

Red. I LO
Zdjęcia: Klaudia Skotarczak