JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Absolwenci o szkole

 

Adam Cierniak

Zastanawiasz się, którą szkołę wybrać? Ja ukończyłem I LO w Złotowie. Miło mi wracać myślą do charyzmatycznych nauczycieli, przygód z teatrem Matysarek i rozmaitych eventów. Wybierz tę szkołę, a poznasz fantastycznych ludzi, uzbierasz bagaż dobrych wspomnień i zdasz maturę. Przeżyłem „Kiri”, więc wiem co mówię.

Adam Cierniak absolwent 2014;

student Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

 


Agnieszka (Suchy) Plak


Kilkanaście lat temu stawiałam pierwsze kroki w poznaniu tajemnic ludzkiego ciała. Dziś pomyslnie zdałam egzamin specjalizacyjny z ginekologii i położnictwa. Nadal odkrywam nowe fakty dotyczące człowieka i jego ciała. Ta pasja rozwija się każdego dnia, a jej korzenie sięgają pierwszych godzin nauki w I Liceum..... Za wskazanie właściwej drogi życiowej dziękuję moim Nauczycielom!

Agnieszka Suchy - absolwentka rocznika 1999
obecnie Agnieszka Plak,  lekarz specjalista ginekologii i położonictwa,
Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica


Emilia Thomas-Czarnecka

Chciałabym zachęcić wszystkich do wyboru naszego ''ogólniaka''. Jestem absolwentka LO i choć maturę zdałam dawno temu, wciąż pamiętam ten dzień i emocje mu towarzyszące..
Cztery długie 'ogólnokształcące' lata były niezwykłe, wiedza ogólna nie zabiła w nas ambicji. Dzisiaj po wielu latach od opuszczenia murów LO wspominam przede wszystkim ludzi oraz wydarzenia. Wspaniałych nauczycieli, którzy gotowi byli zrobić wiele, aby tylko zachęcić nas do nauki i rozpalić w nas pasję do ich ukochanego przedmiotu.
Wiedza zdobyta w L.O pozwoliła mi kontynuować naukę na studiach wyższych za granicą, ukończyć dwa kierunki i zostać nauczycielką języka angielskiego. Uwielbiam swój zawód, a właściwie powołanie i jestem świadoma faktu, ze gdyby nie LO i ludzie, którzy stanęli na mojej drodze dzisiaj byłabym zupełnie innym człowiekiem. Czuje się dumna, że byłam uczennicą tej szkoły.
Doświadczona kadra zaangażowana w nauczanie, dobrze wyposażone sale lekcyjne, poziomowe nauczanie języków obcych na wysokim poziomie oraz nieograniczone możliwości rozwoju to nie jedyne atuty tej placówki. Szkoła organizuje oraz umożliwia uczniom uczestnictwo w konkursach przedmiotowych, prężnie działa znany nie tylko w Polsce, ale i za granica teatr Matysarek, uczniowie szkoły angażują się w liczne akcje charytatywne oraz kampanie społeczne. Wszystko to sprawia, ze złotowski 'ogólniak' jest nie tylko miejscem, gdzie zdobywa się konkretna wiedzę na najwyższym poziomie, ale jest także prawdziwą 'szkołą życia'.

Emilia Thomas-Czarnecka, absolwentka 2001 r.
właściciel niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego "Sunny days"
i Szkoły Językowej "Skills for life" w Złotowie


Krzysztofa Urbanska

Kompetentni nauczyciele, ich doświadczenie, ogromne zaangażowanie w przekazywanie wiedzy, jak i życie szkoły, dają uczniom nieograniczone możliwości samorozwoju. Ich wiara w moje umiejętności pozwoliła mi odważnie pełnić rolę przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, swobodnie łączyć naukę, sport i obowiązki pozaszkolne. Dobra organizacja, zamiłowanie do języków obcych, otwartość na różnorodność kulturową, odwaga w podejmowaniu decyzji - to cechy, które miałam okazję rozwinąć w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie. To dzięki nim trafiłam do bardzo odległych i ciekawych miejsc, osiągnęłam sukces w różnych sferach działalności zawodowej, a co najważniejsze - realizuję swoje marzenia.

Krzysztofa Urbańska - absolwentka 2005
antropolog kulturowa, guwernantka, podróżniczka, obecnie stewardessa


Maciej Drzonek

 Chociaż LO w Złotowie skończyłem jeszcze w poprzednim stuleciu, to ciągle mam miłe wspomnienia z nim związane. Solidne przygotowanie wyniesione z liceum pozwoliło mi na zdobywanie kolejnych stopni naukowych na Uniwersytecie Jagiellońskim i pracę naukową na Uniwersytecie Szczecińskim. Cieszę się też z sukcesów Teatru „Matysarek", który wspólnie z moją klasą zakładaliśmy z prof. Andrzejem Motakiem – cieszę się tym bardziej, ponieważ moje licealne przezwisko pozostało częścią jego nazwy...

dr hab. Maciej Drzonek – absolwent 1989
politolog i analityk wydarzeń politycznych
Instytut Politologii i Europeistyki US


 Miłosz Mazurkiewicz-Dubieński

"W „Ogólniaku" poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi. Ponadto, dzięki pomocy doświadczonej kadry, jest to doskonałe miejsce nie tylko na przygotowanie się do matury, lecz również odkrywanie i rozwijanie swoich pasji."

Miłosz Mazurkiewicz-Dubieński absolwent 2014,
Mistrz Świata w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej (Pekin 2014),
student Informatyki na Politechnice Poznańskiej  


 

Przemysław Stippa

"Tu, w I LO w Złotowie, zdecydowałem, co chcę robić w życiu. Dzięki "Matysarkowi" i prof. Andrzejowi Motakowi pasja stała się sposobem na życie, zostałem aktorem na stałe związanym z Teatrem Narodowym w Warszawie."

Przemysław Stippa absolwent 2000 r.
aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy,
absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

 


 Szymon Sendłak

W I LO w Złotowie można się wszechstronnie rozwijać, przeżywa się mnóstwo niezapomnianych chwil i zdobywa przyjaźnie na całe życie.

Szymon Sendłak absolwent 2014
Student AGH w Krakowie


Tomasz Wawrzyniak

Wysoka jakość kształcenia w I LO w Złotowie dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu nauczycieli, pozwala na swobodny i świadomy wybór dalszej życiowej ścieżki. Osobiście porównałbym je do trampoliny, która pozwoliła mi wyskoczyć do najdalszych zakątków świata i osiągnąć sukces zawodowy.

Tomasz Wawrzyniak absolwent 2004 r
polarnik, podróżnik, pracownik Zakładu Badań Polarnych Instytutu Geofizyki PAN
 Jan Welsandt 

Do liceum uczęszczałem dawno temu, w latach 1977-1981. Wtedy klas licealnych było niewiele (w moim roczniku tylko dwie, matematyczno-fizyczna i moja, czyli humanistyczna) a do tego w pierwszej, a najpóźniej na początku drugiej klasy żegnano się z tymi, którzy nie umieli albo nie chcieli sobie dać rady z wymaganiami. Pamiętam szkołę jako bardzo wymagającą, także pod względem dyscypliny i kultury osobistej. Profesorów wspominam z wdzięcznością jako tych, którzy otwierali przed nami skarbnicę wiedzy. Śmiało można powiedzieć o tamtej szkole jako o „Alma Mater Zlotovienzis”. Każdy z nauczycieli miał swój pseudonim, a cztery lata pobytu w Liceum sprawiły, że nie da się zapomnieć ani koleżanek i kolegów, ani profesorów. Pamiętam, jak prof. Andrzej Herman na j. polskim mówił „a widzisz!”, gdy ktoś wreszcie wpadł na właściwą myśl. Myślę, że do legendy przeszły lekcje j. francuskiego z Państwem prof. Janiną i Czesławem Buchwaldami! Czy mogłem przypuszczać, że „Un jour j’irai a Paris?” A zeszyt od geografii, prowadzonej przez prof. Lucynę Parys, pełen wklejonych do niego mapek, wykresów i tabel? Toż to był istny skarb do matury z geografii! Pani prof. Krystyna Włodarczyk uczyła historii - do dzisiaj jestem wdzięczny za tamte lekcje. Pani prof. Połczyńska, z pozoru surowa, ale jednak zlitowała się nad moimi umiejętnościami matematycznymi. Nie sposób wymienić wszystkich profesorów, ale w tym miejscu pozdrawiam też mojego wychowawcę, prof. Sylwestra Szczerbiaka. Liceum im M. Skłodowskiej - Curie w Złotowie zostawiło w każdym z nas coś, co zostaje na całe życie, coś, co nazywam wartością dodaną. Ma nadzieję, że dzisiaj też tak jest.

Jan Welsandt - absolwent 1981 r.
nauczyciel historii i wos w IV LO w Ostrowie Wlkp


Kiedy wracam myślami do złotowskiego „ogólniaka" uśmiech sam pojawia się na mojej twarzy. W murach tej szkoły przeżyłam wiele miłych chwil, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci, a także poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi kontakt utrzymuję do dziś. Nauka w I LO w Złotowie pozwoliła mi dostać się na wymarzony kierunek studiów. Nie żałuję wyboru tego liceum i wszystkim niezdecydowanym szczerze je polecam. 

 Marta Lupa - absolwentka 2015 r.

 


 

Trzy lata spędzone w tej szkole wspominam bardzo miło. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - pragnący sprawdzić swoją wiedzę w licznych konkursach, rozwijać się w kierunku sportu, udzieliać się w akcjach charytatywnych i  wiele innych,  bo jak wiadomo - nie samą nauką człowiek w liceum żyje :) Na pewno zapamiętam również sympatycznych i pomocnych nauczycieli oraz pracowników szkoły.
 

Martyna Zenfler - absolwentka 2015 r. obecnie studentka I roku skandynawistyki  Uniwersytetu Szczecińskiego

 

 


Bez wątpienia najlepsza szkoła w powiecie. Czas w niej spędzony wspominam bardzo dobrze. Gdybym cofnął się do czasu wyboru szkoły średniej, wybrałbym tę raz jeszcze.

 Piotr Rzeczycki - absolwent 2014 r.


P.T. Absolwenci !
Czekamy na Wasze wspomnienia o naszej szkole. Wspomnienia opatrzone fotografią można wysłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.