JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Zbiory biblioteczne

Książki

Księgozbiór biblioteki liczy ponad 17,9 tys. woluminów. W większości są to lektury,literatura popularno-naukowa i naukowa oraz beletrystyka. W czytelni wyodrębniono księgozbiór podręczny, a w nim encyklopedie, słowniki (ogólne i przedmiotowe), albumy i atlasy.

Czasopisma i gazety

Prenumerujemy kilkanaście czasopism:

  1. Perspektywy,
  2. Cogito,
  3. Mówią wieki,
  4. Przyroda Polska
  5. Świat Nauki,
  6. Wiedza i Życie,
  7. Charaktery,
  8. National Geographic,
  9. czasopisma w językach: angielskim i niemieckim.
  10. czasopisma metodyczne dla nauczycieli

Multimedia

Gromadzimy też zbiory multimedialne, są to elektroniczne wydania encyklopedii i słowników, programy edukacyjne, a także dokumenty filmowe i dźwiękowe. Obecnie mamy ponad 600 takich zbiorów. Warsztat informacyjny biblioteki stanowią katalog elektroniczny dostępny online, kartoteki zagadnieniowe, scenariuszy, bibliograficzna oraz materiały tekstowe oraz księgozbiór podręczny.

DOSTĘP DO KATALOGU BIBLIOTECZNEGO  

 

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja