JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Matysarek

Historia

 Od tej pory teatr wystawił ponad 50 widowisk w różnych formach ; od tradycyjnego teatru scenicznego , po teatr ruchu , widowiska muzyczne , spektakle plenerowe i uliczne . Grupa uczestniczyła w licznych festiwalach w Rybniku , Ciechanowie , Poznaniu , Pile , Czarnkowie , Sopocie , Koszalinie , Nakle , a nawet w Pecs na Węgrzech i we włoskim San Remo, gdzie otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia . Nasza grupa chętnie występuje na scenach całej Polski a także Europy : w Niemczech , w Wielkiej Brytanii, Francji, na Węgrzech , we Włoszech i na Ukrainie. Jesteśmy współorganizatorami spotkań teatralnych, które odbywają się w naszym mieście co roku na wiosnę. W naszym teatrze pierwsze kroki stawiał Przemysław Stippa, który obecnie jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Aktorzy naszego teatru to przede wszystkim uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Złotowie. Dla młodzieży teatr to okazja do zaprezentowania swojego talentu i rozwijania go. Wiele osób dzięki teatrowi zyskuję odwagę pomagającą później w realizacji swoich planów życiowych. Liczne kontakty z młodzieżą zagraniczną to szansa na doskonalenie nauki języka obcego. Teatr MATYSAREK godnie reprezentuje naszą szkołę, miasto i powiat w Polsce i poza jej granicami.

                   

Wyróżnienia i nagrody:

  • I nagroda na Festiwalu Teatralnym “ Czwarta Ściana”- Turek 2006.
  • Wyróżnienie w Teatralnym Festiwalu Marcinkowskim – Poznań 2008.
  • I nagroda na Festiwalu Teatrów Szkolnych – Piła 2007.
  • Wyróżnienie na Il Festival Mondiale Di Creativita Nella Scuola
  • San Remo 2007 za spektakl „Tożsamość”.
  • I nagroda na Festiwalu Teatralnym ,, Czwarta Ściana ” - Turek 2007 za spektakl ,, Mam pomysł ” .
  • Grand Prix na Festiwalu Teatrów Francuskojęzycznych - Poznań 2000 za spektakl „Między dobrem a złem” i w nagrodę udział w Finale Światowym w Pecs na Węgrzech.
  • III nagroda na Teatralnym Festiwalu Marcinkowskim – Poznań 2009 i Grand Prix na Młodzieżowym Teatralnym Forum w Czarnkowie za przedstawienie „ZIM ZIM URALLA 2” i w 2012 roku za spektakl „Sznury Władzy” oraz w2014 za „Karaluchy i odważną Księżniczkę”.
  • II nagroda na Teatralnym Festiwalu „Czwarta Ściana” Turek 2012
  • za spektakl „Ciało”. III nagroda w Turku 2013. za spektakl „Karaluchy i odważna Księżniczka”.

Lokalizacja naszej szkoły ...

Szkoła mieści się w centrum Złotowa, przy jednej z głównych ulic, prowadzących do dworca kolejowego i autobusowego. W sąsiedztwie Liceum znajdują się: pływalnia Laguna, korty tenisowe, lodowisko (w czasie zimy) i sala Z.C.A.S., na której swoje spektakle wystawia szkolny teatr Matysarek. Złotów jest siedzibą gminy oraz miastem powiatowym, położonym w środkowej części Krajny, nad rzeką Głomią, na północnym krańcu województwa wielkopolskiego. 

O nas ...

Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu młodzieży. Nasi absolwenci studiują na znanych uczelniach w kraju i za granicą. Na podstawie wyników badań ankietowych, przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców naszych uczniów, zdecydowana większość uważa, że szkoła jest bezpieczna, a uczniowie są  zadowoleni z podjęcia nauki w naszym Liceum. Misja, wizja i priorytety pracy szkoły. Prezentacja