W piątek – 26 kwietnia –  mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Złotowie opuściło kolejne pokolenie absolwentów – uczniowie klasy IVa, IVb i IVc. Absolwentom w tej doniosłej chwili towarzyszyli zaproszeni goście, licznie zebrani rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele i  pracownicy szkoły oraz  koleżanki i koledzy z klas młodszych.

Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego dla absolwentów został przygotowany w konwencji teatru –  były uroczyste przemówienia, wspomnienia, podziękowania  skierowane do nauczycieli i rodziców, pożegnania oraz wręczenie świadectw ukończenia szkoły – dla absolwentów było to ostatnie wyjście na scenę liceum, w którym spędzili ostatnie cztery lata. To właśnie w murach I LO narodziła się niejedna przyjaźń, ukształtował się światopogląd absolwentów, odbywały się mądre i twórcze rozmowy o tajnikach wiedzy, ale i o życiu. To te cztery  lata   pozwoliły uczniom  na poznanie swoich możliwości, rozbudzenie marzeń i skonkretyzowanie celów.

Podczas piątkowej uroczystości nagrodzono uczniów z wysoką średnią ocen oraz tych absolwentów, którzy zasłużyli  się w różnych dziedzinach, a zatem wybitnych sportowców, wolontariuszy,  młodych dziennikarzy LOkomotywy, osoby udzielające się w różnych dziedzinach sztuki oraz tych uczniów, którzy aktywnie działali w Złotowskim Korpusie Ekspedycyjnym.

Tradycją I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie jest również to, iż pożegnanie absolwentów to również uroczystość wręczenia prestiżowych nagród – Marysiek – o której tak naprawdę marzy każdy uczeń. Statuetki przyznaje się w 7 kategoriach i tak statuetkę w kategorii „Wszystkozałatwiacz” otrzymał Daniel Gwizdowski, „Duszą Towarzystwa” został Artur Lupa, „Największym Talentem” wśród absolwentów okazała się Emilia Usyk, „Mistrzem Ciętej Riposty” został Franciszek Ignaczuk, statuetka w kategorii „Champion sportu” stała się własnością Huberta Lange, natomiast w kategorii „Pomocna Dłoń” zwyciężyła Wiktoria Gała. Gratulujemy!

Teraz nie pozostaje nic innego, jak życzyć połamania piór na zbliżającym się egzaminie maturalnym. Pamiętajcie, że do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć dalej i nie wszystko się kończy po zapuszczeniu kurtyny…

Powodzenia! 

Galeria zdjęć – tutaj