13 stycznia uczennice i uczniowie trzech klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie byli gospodarzami balu studniówkowego i tym samym wpisali się w piękną polską tradycję.

Uroczystość ta tradycyjnie już odbyła się w Pałacu Rzęszkowo, gdzie w zimowej scenerii XIX-wiecznego kompleksu młodzież gościła zarówno grono pedagogiczne, zaproszone osoby towarzyszące oraz rodziców.

Bal tradycyjnie rozpoczął się dostojnym polonezem, który można zilustrować cytatem z Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza” ,,(…) I szły pary po parach hucznie i wesoło/Rozkręcało się, znowu skręcało się koło/Jak wąż olbrzymi, w tysiąc łamiący się zwojów (…)”. Były przemówienia, podziękowania, kwiaty, ukradkiem otarta łza… Był również tort, były przypięte przez wychowawców koniczynki „na szczęście”, była wyśmienita zabawa, piękne kreacje, suto zastawiony stół…, a teraz zostały wspaniałe wspomnienia, setki zdjęć, do których będzie wracało się z sentymentem i świadomość, że egzamin maturalny już za symboliczne 100 dni.

Zdjęcia w galerii –  Adrian Malicki- Fotografia
RM Art Radosław Marszałek