Pierwszy Dzień Wiosny tradycyjnie upływa w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie pod hasłem Ogólniady. Tego dnia, wbrew temu, czego  można by się po Dniu Wagarowicza spodziewać, korytarze szkolne tętnią życiem – w tym roku filmowym życiem… Każda klasa miała za zadanie przygotować kostiumy związane z wylosowanym filmem – np. Shrek, Barbie, Wojownicze Żółwie Ninja, Smerfy, Minionki…

Organizatorzy zadbali o bogaty program, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Mianowicie każda klasa miała do przejścia kilkanaście zadań, których nazwy niejednokrotnie intrygowały, a same zadania zaskakiwały i sprawdzały zarówno sprawność fizyczną, refleks, pamięć, spostrzegawczość czy umiejętność logicznego myślenia. Niemniej jednak najważniejszym zadaniem każdej konkurencji było to, aby świetnie się bawić.

Punktem kulminacyjnym było spotkanie wszystkich klas w  sali sportowej i zaprezentowanie zarówno strojów, jak i scenki filmowej. Po burzliwych obradach i zliczeniu wszystkich punktów nastąpiło ogłoszenie wyników – podczas Ogólniady 2024 najlepsza we wszystkich konkurencjach okazał się klasa IV A.  Trzy klasy wzięły również  udział w turnieju tańca, który również został zaprezentowany w tym dniu i tutaj także zwycięzcą okazała się klasa IVA. Niemniej jednak  warto zaznaczyć, że zwycięzcami tak naprawdę byli wszyscy, którzy Pierwszy Dzień Wiosny postanowili przywitać w szkole świetnie się bawiąc.

Galeria zdjęć – tutaj