Ostatnimi czasy uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie aktywnie działają na rzecz ekologii.

Już po raz czwarty w Urzędzie Miejskim w Złotowie odbyło się Forum Młodzieży,  które zgromadziło przedstawicieli wszystkich złotowskich szkół. Uczniowie I LO zaprezentowali najważniejsze problemy związane z zagrożeniami klimatycznymi oraz Ekologiczną Mapę Złotowa z własnymi pomysłami na inicjatywy ekologiczne wśród mieszkańców naszego miasta. Ważny głos obywatelski w dyskusji zabrali: Eliza Artkowska, Karolina Fifielska, Matylda Łuczon i Mateusz Wójtowicz.

Warto również dodać, że uczniowie naszej szkoły: Lucjan Drożdżowski, Piotr Rola, Mateusz Wójtowicz, Radosław Hube, Marta Bielawska oraz Ewelina Baranowicz zakwalifikowali się do eliminacji ponadpowiatowych XIII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski i  w ubiegłym tygodniu mieli okazję zmierzyć się z uczniami 5 powiatów w Pile. Piotr Rola wykazał się ponadprzeciętną wiedzą ekologiczną i zdobył tytuł finalisty, zajmując 4 miejsce.