LOkomotywa

LOkomotywa jest gazetką szkolną, redagowaną od 2012 roku do czerwca 2015 r przez licealistów pod opieką nauczycielek Anny Dymek-Drwęckiej i Marii Rosińskiej.
Od  września 2015 r., p. Annę Dymek-Drwęcką, zastąpiła p. Wioletta Lis.
Tytuł  gazetki nawiązuje do dziennikarskich wyzwań,  podejmowanych przez uczniów w 2003 i 2008 roku.
Nasza gazetka była dwa razy nagrodzona: w 2014 r  została laureatem III miejsca w Ogólnopolskim Forum Pismaków MAM  w Katowicach oraz w 2017 r.  otrzymała wyróżnienie w konkursie na najbardziej profesjonalną gazetkę szkolną województwa wielkopolskiego „Meteor Moraski” w Poznaniu.

Obecne pismo ma charakter kwartalnika, w którym staramy się ukazywać życie liceum, prezentować sylwetki oraz odkrywać świat zainteresowań nauczycieli, uczniów, absolwentów, rekomendować ciekawe książki, filmy, czasopisma. Jesteśmy otwarci na głosy i opinie płynące z naszego środowiska, na łamach LOkomotywy promujemy twórcze działania, doceniamy kiełkujące talenty. Teksty, których autorami są uczniowie zarażeni pasją dziennikarską, jak również wspierający gazetkę nauczyciele, adresujemy nie tylko do młodzieży, pracowników szkoły czy rodziców, ale wszystkich przyjaciół złotowskiego ogólniaka. Mamy nadzieję, że krąg twórców i odbiorców LOkomotywy będzie poszerzał się z każdym nowym wydaniem.