4 września społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie oficjalnie zainaugurowała rok szkolny 2023/2024. O godzinie 8:30 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas drugich, trzecich i czwartych. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2023/2024, która odbyła się w przyjaznych murach I LO w Złotowie i podczas to której Starosta Złotowski – Pan  Ryszard Goławski – oficjalnie zainaugurował rok szkolny 2023/2024.

 W uroczystości obok uczniów, nauczycieli i rodziców uczestniczyło kilkudziesięciu zaproszonych gości.  Początek roku szkolnego zawsze jest momentem, który skupia w sobie wiele różnych planów, oczekiwań i marzeń, ale przede wszystkim stwarza on doskonałą okazję do tego, by rozpocząć ich urzeczywistnianie. Pani Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Złotowie – Katarzyna Cielas –  w swoim przemówieniu przywołała słowa Steve’a Jobsa: „Przyszłość zaczyna się dziś”, które mogą niejako stanowić myśl przewodnią zarówno dzisiejszej uroczystości, jak i towarzyszyć każdemu uczniowi na co dzień. 

Wierzymy w to, że rozpoczynający się właśnie rok szkolny 2023/2024 będzie spokojny,  owocny i spełnią się wszystkie nasze oczekiwania.

Podczas poniedziałkowej uroczystości młodzież także upamiętniła ofiary II wojny światowej.