W piątek – 28 kwietnia –  mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Złotowie opuściło kolejne pokolenie absolwentów – uczniowie klasy IVa, IVb i IVc. Absolwentom w tej doniosłej chwili towarzyszyli zaproszeni goście, licznie zebrani rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele i  pracownicy szkoły oraz  koleżanki i koledzy z klas młodszych.

Nadszedł czas na podsumowanie –  były uroczyste przemówienia, wspomnienia, podziękowania  skierowane do nauczycieli i rodziców  oraz pożegnania. To właśnie w murach I LO narodziła się niejedna przyjaźń, ukształtował się światopogląd absolwentów, odbywały się mądre i twórcze rozmowy o tajnikach wiedzy, ale i o życiu. To te cztery  lata   pozwoliły uczniom  na poznanie swoich możliwości, rozbudzenie marzeń i skonkretyzowanie celów, w myśl słów, które przyświecały dzisiejszej uroczystości – „per aspera ad astra”.  Mamy nadzieję, że lata spędzone w liceum absolwenci  będą wspominać jedynie pozytywnie.

Podczas piątkowej uroczystości nagrodzono uczniów z wysoką średnią ocen oraz tych absolwentów, którzy zasłużyli  się w różnych dziedzinach, a zatem wybitnych sportowców, wolontariuszy, aktorów teatru „Drugie Dno”,  młodych dziennikarzy LOkomotywy, osoby udzielające się w różnych dziedzinach sztuki oraz tych uczniów, którzy aktywnie działali w Złotowskim korpusie Ekspedycyjnym.

Tradycją I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie jest również to, iż pożegnanie absolwentów to również uroczystość wręczenia prestiżowych nagród – Marysiek – o której tak naprawdę marzy każdy uczeń. Statuetki przyznaje się w 7 kategoriach i tak statuetkę w kategorii „Wszystkozałatwiacz” otrzymała Zuzanna Klóska, „Duszą Towarzystwa” został Stanisław Sendłak, „Największym Talentem” wśród absolwentów okazała się Maria Kasińska, „Mistrzem Ciętej Riposty” została Anna Adamczyk, statuetka w kategorii „Champion sportu” stała się własnością Mai Pawlak, natomiast w kategorii „Pomocna Dłoń” zwyciężyła Zuzanna Wiśniewska. Gratulujemy!

Teraz nie pozostaje nic innego, jak życzyć połamania piór na zbliżającym się egzaminie maturalnym. Pamiętajcie, że do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć dalej… Powodzenia! 

Galeria zdjęć – tutaj