Styczeń to dla maturzystów w całej Polsce wyjątkowy czas, to okres studniówkowy. Tradycji stało się zadość również w  I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie.

Bal studniówkowy 2022 tradycyjnie już odbył się w Pałacu Rzęszkowo, a jego gospodarzami  byli uczniowie i uczennice trzech klas maturalnych. Był to bal wyjątkowy, nie tylko z tego względu, że studniówkę ma się raz w życiu, ale również z tego powodu, iż ze względów pandemicznych ubiegłoroczne bale studniówkowe nie odbyły się.      

Bal tradycyjnie rozpoczął się dostojnym polonezem, który można zilustrować cytatem z Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza” ,,(…) I szły pary po parach hucznie i wesoło/Rozkręcało się, znowu skręcało się koło/Jak wąż olbrzymi, w tysiąc łamiący się zwojów (…)”. Były przemówienia, podziękowania, kwiaty, ukradkiem otarta łza… Był również tort, były przypięte przez wychowawców koniczynki „na szczęście”, była wyśmienita zabawa…, a teraz zostały wspaniałe wspomnienia, setki zdjęć, do których będzie wracało się z sentymentem i świadomość, że egzamin maturalny już za symboliczne 100 dni.