15 listopada 2022 r. gościliśmy w naszej szkole panią Agnieszkę Taper i prof. dra hab. Mariusza Jędrzejko z Fundacji Bonum Humanum, którzy  przeprowadzili  zajęcia profilaktyczne dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Program profilaktyczny MOST wzbudził  duże zainteresowanie wśród wszystkich uczestników zajęć. Trenerzy cechowali się dużym zaangażowaniem i profesjonalnym przygotowaniem. Według społeczności szkolonej tematyka zajęć była przedstawiona w sposób niekonwencjonalny.

Uczniowie wskazywali na fakt, że zajęcia zmusiły ich do refleksji. Ich zdaniem:

  • „Pani Agnieszka była bardzo miła. Prowadziła zajęcia z pasją i było widać, że ma dużą wiedzę na temat, o którym nam opowiadała. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych i nowych rzeczy. Liczymy na więcej podobnych zajęć.”
  • „Za krótkie zajęcia, było super, chcemy więcej. Pani miała bardzo dobry kontakt z uczniami, zajęcia ciekawe i bardzo ważne.”
  • „ Zajęcia były bardzo ciekawe. Wszyscy chcieli, aby trwały dłużej, ponieważ bardzo się wciągnęliśmy. Dużo się nauczyliśmy, a zajęcia skłoniły nas do refleksji.”
  • „Chcemy więcej takich wykładów!”
  • „Profesor był bardzo dobrze przygotowany do zajęć i dzielił się z nami swoją ogromną wiedzą.”
  • „Od profesora dowiedzieliśmy się wielu cennych wskazówek, które możemy wprowadzić w nasze życie.”

Nauczyciele podobnie jak młodzież po zajęciach mają wiele przemyśleń i refleksji. Będą pomocą one w kształtowaniu młodych ludzi, z którymi  codziennie pracują.

 Rodzice obecni na spotkaniu uzyskali wiele cennych wskazówek jak rozmawiać ze swoimi dziećmi, jakie podjąć działania, aby ustrzec je przed popełnianiem błędów.