Pierwszy Dzień Wiosny tradycyjnie upływa w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie pod hasłem Ogólniady. Tego dnia, wbrew temu, czego  można by się po Dniu Wagarowicza spodziewać, korytarze szkolne tętnią życiem – w tym roku światowym życiem… Każda klasa miała za zadanie przygotować kostiumy związane z wylosowanym państwem i tak na korytarzach ogólniaka byli i Francuzi i Japończycy, Belgowie, Czesi, Grecy, mieszkańcy Indii, Amerykanie i przedstawiciele wielu innych państw.

Organizatorzy zadbali o bogaty program, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Mianowicie każda klasa miała do przejścia 13 zadań, których nazwy niejednokrotnie intrygowały, a same zadania zaskakiwały i sprawdzały zarówno sprawność fizyczną, refleks, pamięć, spostrzegawczość czy umiejętność logicznego myślenia. Niemniej jednak najważniejszym zadaniem każdej konkurencji było to, aby świetnie się bawić.

Punktem kulminacyjnym było spotkanie wszystkich klas w hali widowiskowo-sportowej Złotowianka i zaprezentowanie tańca charakterystycznego dla danej narodowości oraz ogłoszenie wyników – podczas Ogólniady 2023 najlepsza we wszystkich konkurencjach okazał się klasa IV A. Niemniej jednak  warto zaznaczyć, że zwycięzcami tak naprawdę byli wszyscy, którzy książki i zeszyty zostawili w domu, a i tak przyszli do szkoły i sprawili, że Ogólniada 2023 zapisała się na kartach historii I LO.

Więcej zdjęć tutaj