Staliście się częścią pięknej historii I LO.

W piątek – 29 kwietnia – mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Złotowie opuściło kolejne pokolenie absolwentów – uczniowie klasy IIID, IIIE i IIIF. Warto zaznaczyć, iż było to pierwsze od dwóch lat tak uroczyste pożegnanie maturzystów. W tym ważnym dla społeczności szkolnej wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Ryszard Goławski – Starosta Złotowski, Małgorzata Sameć – Wicestarosta Złotowski, Mirosław Mincewicz – Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, Henryk Trawiński i Wiesław Fidurski – członkowie Zarządu Powiatu Złotowskiego oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Joanna Kaczmarek-Ćwiszewska. W tej doniosłej dla absolwentów chwili towarzyszyli im również licznie zebrani rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele klas młodszych.

Nadszedł czas na podsumowanie – były uroczyste przemówienia, wspomnienia, podziękowania skierowane do nauczycieli i rodziców oraz pożegnania. To właśnie w murach I LO narodziła się niejedna przyjaźń, ukształtował się światopogląd absolwentów, odbywały się mądre i twórcze rozmowy o tajnikach wiedzy, ale i o życiu. To te trzy trudne lata (po części spędzone przed ekranem komputera podczas lekcji zdalnych) pozwoliły uczniom na poznanie swoich możliwości, rozbudzenie marzeń i skonkretyzowanie celów, w myśl słów, które przyświecały dzisiejszej uroczystości – „per aspera ad astra”. Mamy nadzieję, że lata spędzone w liceum absolwenci 2021/2022 będą wspominać jedynie pozytywnie.

Uczniowie naszego liceum uzyskali wysoką średnią ocen – świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Zuzanna Maciejewska – średnia ocen 5,65

Marcin Wilczewski – średnia ocen 5,41

Hanna Szkoda – średnia ocen 5,29

Anna Hałasowska – średnia ocen 5,25

Julia Bąbińska – średnia ocen 5,18

Adam Poznański – średnia ocen 5,18

Iga Barczak – średnia ocen 5,06

Martyna Bryś – średnia ocen 5,06

Filip Zych – średnia ocen 5,06

Agata Herudaj – średnia ocen 5,00

Karolina Vogt – średnia ocen 4,96

Julia Wrzeszcz – średnia ocen 4,82

Natalia Idzik – średnia ocen 4,76

Maya Thomas – średnia ocen 4,76.

Podczas piątkowej uroczystości nagrodzono także uczniów, którzy uzyskali dobre wyniki w nauce oraz tych absolwentów, którzy zasłużyli się w różnych dziedzinach, a zatem wybitnych sportowców, wolontariuszy, aktorkę teatru „Matysarek”, młodych dziennikarzy LOkomotywy, oraz tych uczniów, którzy angażowali się w życie szkoły (poczet sztandarowy, opieka nad sprzętem nagłaśniającym czy dokumentowanie fotograficzne wydarzeń z życia szkoły).

Tradycją I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie jest również to, iż pożegnanie absolwentów to również uroczystość wręczenia prestiżowych nagród – Marysiek – o której tak naprawdę marzy każdy uczeń. Statuetki przyznaje się w 6 kategoriach i tak statuetkę w kategorii „Wszystkozałatwiacz” – otrzymał Bruno Massel-Chara, „Duszą Towarzystwa” został Antoni Pająk, „Największym Talentem” wśród absolwentów okazała się Amelia Tetzlaff, „Mistrzem Ciętej Riposty” został Jakub Kasak, statuetka w kategorii „Champion sportu” stała się własnością Darii Napory, natomiast w kategorii „Pomocna Dłoń” zwyciężyła Iga Barczak. Gratulujemy!

Teraz nie pozostaje nic innego, jak życzyć połamania piór na zbliżającym się egzaminie maturalnym. Pamiętajcie, że do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć dalej… Powodzenia!